O firmie

,,Wszystko, co robimy w naszej cukierni, powstaje
z pasji i miłości. Nasze wypieki to z jednej strony ogromny ukłon w stronę tradycji, z drugiej odpowiedź na aktualne trendy cukiernicze"

Katarzyna Sajecka i Iwona Wójcik

Pachnąca świeżymi wypiekami, zachęcająca od progu ciepłą, rodzinną atmosferą i smakowitym wyglądem wyjątkowych ciast i deserów... Cukiernia Świat Słodyczy w Kielcach to miejsce niezwykle przyjazne klientowi i doskonale znane lokalnej społeczności, od lat cieszące się jej niesłabnącym uznaniem. Początki firmy sięgają lat 80-tych. Dobrą sławę cukiernia zyskała jeszcze pod szyldem "Sołtyki", gdy znajdowała się na kieleckim Rynku. Od 2010 roku działa pod aktualną nazwą w samym centrum Kielc, przy ulicy Paderewskiego 34.

Czym jedna sobie serca klientów? Dopracowanym w każdym detalu smakiem i wyglądem słodkości. Wykwalifikowany zespół cukierników Świata Słodyczy bazuje na tradycyjnych recepturach, wyłącznie świeżych i najwyższej jakości składnikach. Oferta cukierni jest niezwykle bogata - znajdują się w niej zarówno domowe, dobrze znane puszyste serniki, bogato wypełnione bakaliami makowce, mięciutkie drożdżówki, jak i całkiem nowoczesne, fantazyjne i wyszukane torty pralinowe, fit desery, owocowe koktajle. Klienci mogą liczyć na łakocie w każdej postaci na każdą okazję, a także indywidualne traktowanie, które dla całego zespołu Świata Słodyczy jest zawsze najważniejsze.

Cukiernia znajduje się w eleganckim, urządzonym w stylu lat 20' lokalu. Dla gości przygotowano przytulne stoliki i wygodne loże, przy których można zjeść smakowite ciasto czy napić się aromatycznej kawy. W czasie gdy dorośli delektują się słodkościami, najmłodsi mogą porysować w specjalnie dla nich przygotowanym kąciku zabawy z malowankami, kredkami i zabawkami. Lokal przystosowany jest także do potrzeb osób niepełnosprawnych. W ciepłe dni cukiernia zaprasza także do klimatycznego zadaszonego letniego ogródka.